Vítejte v chatové osadě PohádkaChatová osada Pohádka je umístěna v lesoparku, na okraji malebného městečka obklopeného lesy. Její příjemná poloha umožňuje hostům prožít zde dny plné klidu a pohody, ale i návštěvníkům vyhledávajícím aktivní odpočinek poskytuje sportovní vyžití.

Ubytování je vhodné pro dětské tábory, cyklisty, turisty, rodiny s dětmi, skupiny i firmy. Osada je částečně bezbarierová. Jednotlivé chaty mají mezi sebou prostor, návštěvníci se neruší. Jen 200m od osady je pěkné přírodní koupaliště, 300m rybník k rybaření a 3km in-line dráha. Pobyt možný se psem.


Bělá pod Bezdězem (300 m.n.v.) patří k rekreační oblasti Máchova kraje. Leží v mikroregionu Nisa na rozhraní tří regionů – CHKO Český ráj, CHKO Kokořínska a Podralska. 12 km  Doksy – Máchovo jezero a 13 km Mladá Boleslav. Asi 200 m od osady vede přeshraniční cyklotrasa č. 241 Mělník–Žitava, na kterou navazuje cyklotrasa č. 3040 – 3045 Bělá p.B.-Hrádek-Žitava. Dominantu města tvoří 7 km vzdálený hrad Bezděz, který vznikl na podnět krále Přemysla Otakara II. kolem roku 1264. Z jeho zrekonstruované věže je velmi pěkný rozhled do širokého okolí. Hrad Bezděz byl v roce 1978 vyhlášen národní kulturní památkou.

Aktualizováno 21.7.2021


piktogramy_5